III. Megvalósított feladatok

Hónap

Szeptember

Papírgyűjtés.

Magyar Diáksport Napja (szervező: Zsille Vanessa).

Október

A Magyar népmese Napja (Szervező: Szalainé Tóth Éva).

Zene világnapja (szervező: Vaszily István).

Állatok világnapja (szervező: Szekeres Sándor).

Budapesti kirándulás, a Lúdas Matyi előadás megtekintése (Szalainé Tóth Éva).

Október 6-ai városi ünnepély.

Fut a Füred verseny:

4.osztály: Vadász Patrik, Takács Ádám (felkészítő: Szekeres Sándor)

6.o.: Horváth Martin, Kiss Dominik (felkészítő: Kötél – Kovács Csilla)

Október 23-ai iskolai ünnepély (felkészítő tanár: Hajdúné Babos Katalin, Kötél – Kovács Csilla, Litkey Eszter).

November

Márton nap (szervező: Zsille Vanessa).

Nyílt nap.

Egészségnap.

December

Mikulásváró nap a Lóczy – barlangban (a 2-3.cs-7. osztály, 1-4-5. osztály).

Mikulásváró délután.

Karácsonyi ünnepség (szervezője: Kötél – Kovács Csilla).

Vaszary-villában karácsonyi díszek készítése (2-3.cs-7. osztály, 6-8.o-8.csoport).

Január

A Magyar Kultúra Napja városi rendezvény.

II. félév

Hónap

Február

Farsang

Március

Március 15-ei ünnepség (szervező:Hajdúné Babos Katalin, Litkey Eszter)

Víz világnapja Bodorkai látogatóközpont felkeresése (szervező: Szalainé Tóth Éva)

Április

Húsvétváró délután (szervező: Zsille Vanessa, Hajdúné Babos Katalin)

Föld napja (szervező: Kötél-Kovács Csilla)

Magyar nyelv napja (szervező: Szekeres Sándor)

Május

Anyák napja (szervezők: mindenki)

Madarak és fák napja (szervező: Zsille Vanessa)

Fekete István nap (szervező: Litkey Eszter)

Tanulmányi kirándulások 2-7. osztály, 3. csoport, 1-4-5. osztály, szervezők: Szalainé Tóth Éva, Zsille Vanessa)

Június

Tanulmányi kirándulás (6-8. osztály, 8. csoport, szervező: Kötél-Kovács Csilla)

Ballagás (szervező: Litkey Eszter, Hajdúné Babos Katalin)

Péntek délutánonként komplex szabadidős foglalkozásokat szerveztünk tanulóinknak. Sportjátékok, zene, kézműves foglalkozások, séták színesítették ezeket a napokat.

Ünnepségeinket is ezeken a napokon tartottuk.

A Pegazus Bábszínház előadásait nagyon kedvelték diákjaink, a 23 főből 19 tanuló vett részt ezeken az előadásokon.

A 6-8. osztály, 8. csoport idén először Filharmóniai rendezvénybe is bekapcsolódott, ami nagy sikert aratott a diákok között. Ha lehetőség adódik rá a következő tanévben is részt veszünk ezen a programon.

IV.              Pályázatokon való részvétel

Tempevölgy folyóirat szerkesztői által még a tavalyi évben bekapcsolódtunk egy rajzpályázatba. Vers- valamint meseillusztrációt kellett készíteni. Kántás Zsófia, Kulics Nikolett munkája bekerült a „Mire gondolsz?” kortárs gyermekirodalmi antológia című könyvbe.

A jutalom átadására idén 2016-ban került sor a Kisfaludy Galériában, ahol Kántás Zsófia, Tóth Brigitta, Csereklyei Szabolcs, Vadász Patrik szavalatát is hallhatták a vendégek.

Erdők hete pályázatba is beneveztünk a 6-8.o-8.csoportos tanulókkal. Nyereményünk egy budapesti kirándulás volt. Felkészítő tanárok: Litkey Eszter, Kötél – Kovács Csilla, Zsille Vanessa, Hajdúné Babos Katalin.

DM Mosolygós Fogacskák pályázaton a 2.-3.cs-7. osztály, 6-8.o.-8. cs. tanulók vettek részt. Értékes fogápolási szereket kaptak a gyerekek. Felkészítő tanárok: Zsille Vanessa, Litkey Eszter, Hajdúné Babos Katalin, Kötél – Kovács Csilla.

Printker Karácsonyi pályázaton szintén ez a két tanulócsoport vett részt. Felkészítő tanárok: Zsille Vanessa, Litkey Eszter, Hajdúné Babos Katalin, Kötél – Kovács Csilla, Szalainé Tóth Éva.

Kalandos verseny olvasópályázatba a 4 fő 6. osztályos gyermek kapcsolódott be. Ez a verseny egészen év végéig tart. Felkészítő tanárok: Hajdúné Babos Katalin, Kötél – Kovács Csilla.

Gyöngyhalászat Tehetséggondozó Versenyre Horváth Martin matematikából, Kiss Dominik informatikából nevezett be. Felkészítő tanáruk: Kötél – Kovács Csilla. Gál Márton pedig magyar nyelv és irodalomból. Felkészítő tanár: Hajdúné Babos Katalin.

Papírcsodák pályázaton a 2.-3.cs-7. osztály, 6-8.o.-8. cs. tanulók vettek részt. Felkészítő tanáruk: Zsille Vanessa, Vaszily István, Litkey Eszter, Kötél – Kovács Csilla és Hajdúné Babos Katalin.

Mikulás rajzpályázat a Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola szervezésében a 2.-3.cs-7. osztály, 6-8.o.-8. cs. tanulók vettek részt. Felkészítő tanárok: Kötél – Kovács Csilla, Hajdúné Babos Katalin, Litkey Eszet, Zsille Vanessa, Szalainé Tóth Éva.

Egyfordulós karácsonyi verseny: 6. osztályból 4 tanuló vett részt. Felkészítő tanárok: Hajdúné Babos Katalin, Litkey Eszter.

Tűzoltóság a Tűz ezer arca címmel hirdetett meg pályázatot, ahol Csete Lili 7. osztályos tanulónk munkáját emelték ki. Jutalma egy balatoni motorcsónakázás volt. A 6-8. osztályosok pedig tárgyi jutalomban részesültek, oklevelet, kulcstartót, tollat kaptak, valamint a Liliputi kisvonattal városnéző körúton vettek részt.

Egyfordulós tavaszi versenyen a 6. osztályból 3 tanuló vett részt. Felkészítő tanáruk Kötél – Kovács Csilla és Hajdúné Babos Katalin.