Balaton projekt

Iskolánkban az első félévben a gyerekek egy projektbe kapcsolódnak be, a Balaton témakörét több oldalról közelítjük meg. Ez a projekt két hónapon át tart. A projektnyitón megismerkedtek a gyermekek annak tartalmával.

Litkey Árpád vitorlásoktató segítségével diákjaink Fövenyesen vitorláztak, valamint a csomózás technikáját sajátították el. Ezúton is köszönjük a lehetőséget és az izgalmas programokat!

Tanórákon Balatonnal kapcsolatos olvasmányokat dolgozunk fel.
Írisz technikával balatoni tájképet készítettek a 7-8. osztályosok, valamint mozaiklapocskákból mozaikképet.
Az alsó tagozatosok plakátot csináltak.
Az 1-6. osztályosok a népmese napján pedig meseillusztrációt készítettek a Balatoni kecskeköröm című mondáról.
Az 5-6. osztályosok osztályfőnökükkel horgásztak. Mindannyian fogtak halat, így nagy volt az öröm!
Ének órákon balatoni népdalokkal ismerkednek meg a gyerekek, informatika órákon pedig az internet segítségével ismerkedünk meg a Balaton élővilágával, érdekességeivel.

Projekt zárásaként a két hónap során elkészített alkotásokból, művekből kiállítást tekinthetnek meg az érdeklődők.