Rólunk

A Balatonfüredi Fekete István Speciális Általános Iskola 2012. szeptemberében különvált a balatonfüredi Bem József Általános Iskolától (ma Református Általános Iskola). Önálló intézményként, a régi címen (8230 , Balatonfüred, Iskola utca 2.), de már a technika terem felújított épületében folytatjuk tovább munkánkat.

Iskolánkban speciális nevelést igénylő gyerekek oktatása- nevelése folyik.

Az intézménybe tanulásban akadályozott, enyhe fokban értelmileg sérült diákok járnak.

Az intézményvezető: Hajdúné Babos Katalin.

Tanulóink létszáma a 2019-2020-as tanévben 16 fő.

Csoportjaink:

Osztályok

Létszám/fő

Osztályfőnök

4.o.-5-6.cs.

Szalainé Tóth Éva

7-8.o

Vaszily István

2-5-6.o.

Hajdúné Babos Katalin

A délelőtti tanóra munkájába Litkey Eszter és Kovács Erika gyógypedagógiai asszisztens segít.

A napközis csoport létszáma 16 fő.

A napközis foglalkozásokat Zsille Vanessa és Nagy Szilvia vezetik, munkájukat Litkey Eszter és Kovács Erika gyógypedagógiai asszisztens segíti.

EGYMI

Intézményünkben utazó gyógypedagógusok is dolgoznak, ők a Balatonfüredi Tankerületi Központhoz tartozó intézményekben az SNI-s diákok fejlesztését látják el. Létszámuk 13 fő.

Az utazó kollégákkal összefogva intézményünk minden évben megrendezi SNI-s tanulóknak és enyhe fokban értelmileg sérült diákoknak szánt versenyét (szavalóverseny, rajzverseny, Ki mit tud?).

Az utazó gyógypedagógusok érzékenyítő programokat is tartanak a többségi általános iskolákban tanító pedagógusoknak.